اطلاعات خاص خودرویی

5 ماشین آتشین دنیا کدامند!؟

5 ماشین آتشین دنیا کدامند!؟

"این خودرو چه سرعتی دارد؟"

بسیاری از مردم درباره سرعت، به عنوان یکی از معیار‌هایشان در سنجش برتری خودرو، سوال می پرسند. روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری عملکرد خودرو وجود دارد، سرعت خودرو یکی از آنها است که ما بیشتر از همه به آن اهمیت می دهیم.5 ماشین آتشین دنیا کدامند!؟

این خودروهای دارای فناوری چهار چرخ ، چیزی بیش از سرگرمی اند. آنها استثنایی ترین نمایش مهندسی انسان هستند و لذت واقعی پمپاژ آدرنالین در رگ هایتان را به شما هدیه می دهند. در اینجا لیستی از 5 خودروی برتر جهان از لحاظ حداکثر سرعت ادعا شده یا اثبات شده آورده شده است:

1) هنسی F5 ونوم : 485 کیلومتر بر ساعت

پر سرعت ترین ماشین

ونوم  F5  دارای حداکثر سرعت 485 کیلومتر در ساعت است و برای ایجاد این سرعت شگفت انگیز ، با یک شاسی فیبر کربنی 1338 کیلوگرمی کاملاً جدید شروع به کار کرد و یک موتور 7.4 لیتری V8 توئین توربو با قدرت 1600 اسب بخار در آن استفاده شد. نتایج شگفت انگیز بودند. ونوم  F5   می تواند در کمتر از 30 ثانیه از سرعت  0  تا  400  و  دوباره به  0 کیلومتر در ساعت برسد!

2) کونیگزگ RS آگرا : 457 کیلومتر بر ساعت

5 ماشین آتشین دنیا

 

هنسی ونوم  F5  چشمگیرترین خودروی جدول است، اما وقتی صحبت از  سرعت تایید شده به میان می آید بدون شک از لحاظ مشخصات، کونیگزگ آگرا  RS  برنده نهایی است. برای ثبت رسمی، کونیگزگ از وزارت حمل و نقل ایالت نوادا درخواست کرد که جاده بین لاس وگاس و پاهرامپ به طول 17 کیلومتر را طی کند. آگرا  RS در این آزمایش به سرعت 457 کیلومتر در ساعت رسید.

3) هنسی GT ونوم : 434 کیلومتر در ساعت

5 ماشین آتشین دنیا

در سال 2014، هنسی سرعت 434  کیلومتر در ساعت را در مرکز فضایی کندی ثبت کرد. اگرچه کتاب رکوردهای جهانی گینس این موضوع را تأیید کرد، اما انتقادات زیادی به آن وارد شد. برای اینکه رکوردهای سرعت در نظر گرفته شوند، معمولاً پیمودن مسیر در هر دو جهت لازم است و سرعت متوسط ​​دو پیمایش در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، شایستگی حضور ونوم GT در بین خودروهای تولید انبوه به دلیل دست ساز بودنش زیر سوال رفت.

4) بوگاتی شیرون : 420 کیلومتر در ساعت

ماشین های آتشین

بوگاتی قبل از اینکه هنسی و کونیگزگ وارد رقابت‌های حداکثر سرعت شوند، در رده سریع‌ترین خودروهای جهان حکمرانی می‌کرد. لیست سوپراسپرت ها بدون بوگاتی، افسانه ای ناقص است. گروه فولکس واگن پس از 10 سال تولید ویرون، جانشین آن یعنی شیرون را معرفی کرد. مدل نسل اول این خودرو 2.6 میلیون دلار قیمت داشت!

5) بوگاتی ویرون سوپر اسپرت : 415 کیلومتر در ساعت

پر سرعت ترین ماشین ها

فولکس واگن برند بوگاتی را تنها با یک رویا، یعنی تولید سریع ترین خودروی جهان، خریداری کرد. این شرکت با تولید بوگاتی ویرون به این هدف دست یافت و  1.7 میلیون دلار بر روی آن قیمت گذاشت. این خودرو دارای یک موتور با چهار توربوشارژ W16 به قدرت 1000 اسب بخار است. خیلی زود جایگاه ویرون را  آلتیمیت آئرو SSC   تصاحب کرد که از نظر مشخصات و سرعت بسیار بهتر بود. بوگاتی، قدرتمندانه با ویرون سوپر اسپرت بازگشت که دارای قدرت شگفت‌انگیز 1200 اسب بخار است.

پر سرعت ترین ماشین ها کدامند؟

حرف آخر

کسانی که پشت فرمان این اتومبیل ها می نشینند، ممکن است کنترل خود را از دست بدهند زیرا از این تجربه فوق العاده هیجان زده و شگفت زده می شوند. سرعت، سهم زیادی در تصادفات جاده ای دارد و همه ما می دانیم که سرعت بیش از حد و نامناسب منجر به مرگ می شود. بهتر است با حفظ سرعت مجاز، راننده و خودروی چندین میلیون دلاری او از تصادفات و انواع دیگر حوادث مصون نگه داشته شوند تا راننده در آرامش رانندگی کند.

کانال آپارات یارایدک
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *