معرفی

معرفی بهترین خودروهای مناسب مسافرت

معرفی بهترین خودروهای مناسب مسافرت

برای سفر و به جاده زدن، همواره به ماشین مناسب نیاز است تا از سفر لذت برد. در ادامه به معرفی بهترین خودروهای مناسب برای مسافرت در جاده اشاره می‌کنیم.

واقعیت این است که همه ماشین‌هایی که ما می‌بینیم مناسب سفر نیستند. یکی ایمنی خوب ندارد، یکی جای کافی، دیگری موتورش قوی نیست و موارد دیگر. به همین دلیل اگر از آن دست آدم‌هایی هستید که به سفر با ماشین علاقه دارید، هنگام خرید خودرو خوب است به مواردی در این زمینه توجه کنید.

نکات کلیدی در انتخاب بهترین ماشین برای مسافرت

برای انتخاب ماشین برای سفر باید به یک سری نکات و ویژگی‌ها در هر خودرو توجه کرد که این ویژگی‌ها عبارتند از:

۱ – ایمنی خودرو

اگر اهل سفر هستید، باید به ویژگی‌هایی از ماشین توجه داشته باشید که برای سفر مناسب باشد. مهم‌ترین نکته ایمنی خودرو است. در بحث ایمنی، هم محکم‌بودن بدنه خودرو و هم تنوع تجهیزات ایمنی اهمیت دارد.

 • سیستم ترمز و پایداری قوی
 • کمربندهای ایمنی
 • سنسورهای هشداردهنده
 • سیستم تعلیق خوب

۲ – کابین خودرو

قطعا در وهله اول یک خودروی مناسب برای مسافرت باید فضای کافی برای سرنشینان داشته باشد. به طوری که مجهز به صندلی‌های راحت و قابل تنظیم با ویژگی‌های ارگونومیک مناسب باشد که موجب خستگی مفرط و درد عضلات در اثر نشستن در مسافت‌های طولانی برای سرنشینان نشود. کابین مناسب برای سفر باید جادار باشد و باتوجه‌به تعداد سرنشینان خودرو، باید جای کافی برای آنها در اتاق خودرو وجود داشته باشد.

هنگامی که شما قصد دارید مسافتی طولانی را در ماشین سپری کنید اهمیت زیادی دارد که صندلی ها و فضای سرنشینان به اندازه کافی راحت باشد. خودروهایی مانند پژو ۲۰۶ و پراید هاچ بک صندلی های عقب بسیار کم جایی دارند و به هیچ وجه مناسب مسافرت بیش از دو نفر نیستند. راحتی صندلی‌ها یکی از مهمترین ویژگی های یک ماشین مناسب سفر به حساب می‌آید که دنا، سمند و پژو پارس از این نظر  بهترین ماشین های ایرانی به حساب می‌آیند.

۳ – مصرف سوخت

مصرف سوخت یک خودرو یکی دیگر از عوامل مهم در امتیاز آن برای بودن در فهرست بهترین خودروها برای سفر است؛ به‌خصوص سفرهای طولانی با مصرف زیاد خودرو خیلی اقتصادی به نظر نمی‌رسد. خودرویی که زود به زود شما را مجبور به توقف در پمپ بنزین‌ها کند، درصد آلایندگی آن زیاد باشد و مکررا خراب شود، گزینه مناسبی برای سفر نخواهد بود.

در بین ماشین های ایرانی، موتور TU5 یکی از بهترین گزینه ها از نظر مصرف سوخت به حساب می‌آید. پس از این نظر در بین ماشین های ایرانی بهترین ماشین برای مسافرت آن‌هایی هستند که از موتور tu5 استفاده می‌کنند. در بین ماشین های وارداتی و مونتاژ معمولاً شاهد ماشین‌های کم مصرف و کاملاً بهینه ای هستیم و می‌توان گفت تقریباً در مورد تمام آنها ویژگی مصرف سوخت رعایت شده است. ماشین های هیبرید بهترین انتخاب از لحاظ هزینه سوخت می‌باشند.

۴ – سیستم گرمایشی و سرمایشی

با توجه به اینکه در مسافرت ها شما زمان زیادی را در خودرو سپری می‌کنید، گرما و سرما قطعا شما را آزرده خاطر خواهد کرد. به همین دلیل لازم است ماشین شما سیستم سرمایش و گرمایش مناسبی داشته باشد تا در مسیرهای بین جاده ای هوای نامناسب شما را اذیت نکند. ماشین‌‌هایی که برای سرنشین های عقب دریچه تهویه جداگانه داشته باشند جزء بهترین خودروها برای مسافرت به حساب می‌آیند. البته در بعضی از ماشینهای داخلی مانند سمند دریچه های سرنشینان عقب عملاً کاربرد خاصی ندارند و به هیچ وجه باد مطلوب و قابل قبولی از آن‌ها نمی‌آید.

۵ – سیستم تهویه مناسب

این مورد هم یکی از نکات مهم برای سفر و جاده است. این سیستم به کمک سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی به متعادل کردن هوای کابین کمک می‌کند.

 

نام چندتا از بهترین ماشین های ایرانی برای مسافرت

 • پژو 206 SD، یکی از بهترین ماشین های ایرانی برای مسافرت

206 اس دی در این سال ها توانسته بخش  زیادی از انتظارات مشتریان را رفع کند. این تیپ از 206 به دلیل طراحی خاصش در ابتدای فروش اقساطی خودرو با بازخورد خوبی مواجه  نشد، اما با گذشت زمان به یک ماشین پرطرفدار، ایمن و محبوب تبدیل شد.

ترمزهای قوی، هندلینگ و فرمان‌پذیری خوب، مصرف کم سوخت، اتاق جادار و فراوانی نمایندگی‌های ایران خودرو در سراسر کشور این خودرو را یک انتخاب خوب نشان می‌دهد؛ هرچند که از پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نباید انتظار امکانات رفاهی زیادی داشت.

 • دنا توربو

تقریباً تمامی مدل‌های دنا برای سفر مناسب است. فضای جادار کابین، وزن خوب خودرو، هندلینگ مناسب و مصرف سوخت خوب دنا ازجمله مواردی است که این خودرو را به‌عنوان بهترین ماشین برای مسافرت در میان مدل‌های ایرانی نشان می‌دهد.

مدل توربو اتوماتیک دنا با داشتن آپشن‌های بیشتر، خودروی ایدئال‌تری است. دنا از نظر ایمنی هم با داشتن تجهیزات استاندارد و بدنه قوی یکی از خودروهای خوب بازار ایران است.

ویژگی‌های فنی دنا 

دنا پلاس موتوری ۴ سیلندر دارد. موتور این وسیله قوی است و قدرتی معادل ۱۱۵ اسب بخار دارد. از نظر ایمنی هم دنا پلاس نمرات خوبی می‌گیرد. برای آن، ۶ کیسه هوا در نظر گرفته شده و از نظر ایمنی سرقت هم جایگاه خوبی دارد و دست سارقان از آن کوتاه است.

امکانات جانبی دنا

دنا پلاس مجهز به کروز کنترل، دوربین دید عقب، ردیاب ماهواره‌ای و تنظیم‌کننده هشت‌جهته صندلی است. آپشن‌های این خودرو هم نسبت به خودروهای دیگر وطنی زیاد و مطلوب‌اند.

ماشین دنا پلاس توربو

 • سمند LX

سمند خودروی جاداری است که برای سفر گزینه خوبی است و یکی از بهترین خودروهای مناسب برای مسافرت به حساب می‌آید. مدل‌های قدیمی‌تر این خودرو از نظر آپشن خیلی چنگی به دل نمی‌زند، اما مدل‌های جدیدتر با وجود پیشرانه EF7، قدرت و کشش مناسبی را ارائه می‌کند.

سمند LX- معرفی بهترین خودروهای مناسب مسافرت

 • پژو پارس

در بین تمام ماشین های ایرانی پژو پارس یکی از محبوب ترین گزینه ها به حساب می‌آید. در بین انواع مدلهای پژو پارس، نمونه‌های  LX به دلیل استفاده از موتور TU5 استهلاک بسیار پایینی دارند و مصرف سوخت آن‌ها نیز کاملاً مناسب است. فضای مناسب سرنشینان، فضای بار کافی، وزن و ایمنی قابل قبول، موتور کم مصرف و صندلی های راحت از جمله نکاتی هستند که از پژو پارس LX یک ماشین مناسب برای سفر می‌سازند.

پژو پارس

ماشین های کمپر ، بهترین گزینه به عنوان ماشین سفر

قطعا اگر هدف شما از مسافرت رفتن به طبیعت باشد هیچ ماشینی نمی‌تواند به اندازه ماشین های کمپر نظر شما را به خودش جلب کند. ماشین های کمپر با داشتن ویژگی هایی مانند تخت، یخچال، دوش مسافرتی ، سیستم سرمایش و گرمایش در جا و … بهترین انتخاب برای طبیعت گردی محسوب می‌شوند. اما اگر صرفاً هدف شما از سفر، جابجایی‌های بین شهری باشد برای مثال بخواهید از اصفهان به تهران بروید، قطعاً کمپر انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

ماشین های کمپر

 

 •  تندر ۹۰ (ال نود)

تندر ۹۰، که در اصل متعلق به کمپانی رنوی فرانسه است، در شرکت ایران‌خودرو و در نسخه‌های مختلفی مونتاژ و تولید می‌شود. تندر ۹۰ خودروی محبوبی است و کیفیت بعضی از قطعات آن، این اتومبیل را در فهرست بهترین ماشین‌ ایرانی برای مسافرت قرار داده است. گیربکس قدرتمند، تجهیزات ایمنی قابل‌قبول و استحکام بدنه از ویژگی‌های مثبت این خودرو به‌شمار می‌روند. ترمزهای قوی تندر ۹۰ نیز در تمام تست‌های فنی پذیرفته شده‌اند. صندوق‌عقب و اتاق جادار تندر ۹۰ نیز ویژگی‌های مثبتی هستند که در مسافرت‌های طولانی اهمیت زیادی دارند و این خودرو را به یکی از جادارترین خودرو ایرانی برای سفر تبدیل کرده است. به تمام این ویژگی‌ها کم‌مصرف‌بودن آن را نیز اضافه کنید؛ مصرف سوخت این خودرو تنها ۶٫۸ لیتر در صد کیلومتر است.

تندر ال 90

 

 • پژو پارس

این خودرو نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های قابل انتخاب برای آن دسته از کسانی باشد که در گام نخست به دنبال یافتن بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت هستند و در گام دوم بودجه‌ای بیش از 50 میلیون تومان در اختیار ندارند. مدل‌های مختلف پژو پارس طی سالیان گذشته به خوبی امتحان خود را به عنوان یک خودروی قابل اتکای مسافرتی پس داده‌اند و به همین دلیل می‌توانند از برخی جهات لقب بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت را از آن خود سازند. اگرچه پژو پارس از شتاب کمتری نسبت به پژو 206 مدل اس دی وی 8 برخوردار است، اما به لحاظ قدرت موتور و گشتاور آن کم و بیش با این خودرو برابری می‌کند و می‌توان ادعا کرد که به لحاظ بهره‌مندی از مشخصات فنی چیزی نسبت به خودروی مذکور کم ندارد.

پژو پارس

 •  کیا سراتو، سفر با سریع ترین ماشین سایپا

این ماشین سایپا به دلیل وجود ترمزهای مجهز به ABS و EBD، کیسه هوای راننده و پدال های استاندارد برای رانندگی در جاده های ایران بسیار مناسب است.

ایمنی کیا سراتو نسبت به خودروهای قبلی که معرفی شد کمتر است. اما میان خودروهای سایپا مانند ساینا و کوییک که از جدیدترین محصولات این شرکت است، نمره قابل قبولی در امنیت کسب کرده است. اما اگر امکانات جانبی برایتان اهمیت دارد، انتخاب شما کوییک خواهد بود. برای اطلاع از شرایط فروش کوییک به سایت سپند خودرو مراجعه کنید.

کیا سراتو-معرفی بهترین خودروهای مناسب مسافرت

 

سخن پایانی

به طور کلی خودروهایی که ازنظر فضای کابین و صندوق‌عقب، مصرف سوخت، ایمنی و استحکام و توان فنی نسبت به سایر خودروهای موجود در بازار مناسب‌ترند ، جزء بهترین خودروهای مناسب برای مسافرت به حساب می آیند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *