اطلاعات خاص خودرویی

این7نکته را رعایت نکنید اگر می خواهید تصادف کنید!

این۷نکته را رعایت نکنید اگر می خواهید تصادف کنید!

7 نکته برای اجتناب از تصادفات رانندگی

همه ما هر بار که پشت فرمان وسیله نقلیه می‌نشینیم، موظفیم از خود، سرنشینان و سایر رانندگان محافظت کنیم و هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم تا از تصادفات رانندگی جلوگیری کنیم.این7نکته را رعایت نکنید اگر می خواهید تصادف کنید!

چه در حال گشت و گذار در جاده های شمال باشید و چه از شهری به شهر دیگر می روید، چندین نکته برای رانندگی محتاطانه وجود دارد که برای جلوگیری از تصادف باید رعایت کنید. تا پایان این مطلب بسیار مفید ، با ما همراه باشید.

1. از لوازم پرت کننده حواس استفاده نکنید

امروزه وسایل پرت کننده حواس زیادی در زندگی ما وجود دارند. استفاده از تلفن همراه، ارسال پیامک، دست زدن به سیستم پخش صوت  و  GPS فقط و فقط باید زمانی انجام شوند که کاملا در حالت توقف هستید.  تمام حواس خود را به جاده معطوف کنید.  پیامک می تواند منتظر بماند!  دوستان و عزیزان شما باید درک کنند که شما در حال رانندگی هستید و ایمنی شما و دیگران بسیار مهمتر است.

این7نکته را رعایت نکنید اگر می خواهید تصادف کنید!-لوازم پرت کننده حواس

2. منطقه را بررسی کنید و مراقب نقاط کور باشید

مطمئن شوید که آینه های خودرو شما در موقعیت صحیح قرار دارند. با این حال، شما نباید به آینه های خودرو خود اطمینان کامل داشته باشید.  قبل از تغییر مسیر یا ورود به بزرگراه، یک نگاه سریع به اطراف بیندازید تا مطمئن شوید که ناگهان جلوی کسی سبز نمی شوید. همچنین سعی کنید از نقاط کور سایر رانندگان به خصوص خودروهای سنگین خودداری کنید. اگر می توانید، مدت زمانی که مجبورید در نقطه کور آنها باشید را کوتاهتر کنید.

3. کمتر در شب رانندگی کنید

مهم نیست که چشمان شما چقدر تیزبین هستند. رانندگی در شب بسیار دشوار است و خطر تصادف را افزایش می دهد، چون دید شما در تاریکی شب کاهش می یابد  .  اگر مجبورید بعد از نیمه شب رانندگی کنید، مطمئن شوید که خواب آلود نیستید.

این7نکته را رعایت نکنید اگر می خواهید تصادف کنید!-رانندگی در شب

4. حتی الامکان از رانندگی در لاین سرعت خودداری کنید

آیا می دانستید که اکثر تصادفات بزرگراهی در لاین سمت چپ رخ می دهند؟ اکثر خودروها در آخرین لاین سمت چپ ، سرعت خیلی بالایی دارند. اگر در خطوط وسط یا منتهی الیه سمت راست باشید، توانایی بهتری در مدیریت موقعیتهای خطرناک نسبت به زمانی که در لاین سرعت هستید، خواهید داشت.

از سرعت خود بکاهید

5. هرگز تصور نکن!

هرگز تصور نکنید که یک راننده قرار است بایستد یا بپیچد. بهتر است فرض کنیم که ممکن است کاری نکند!  به عنوان مثال، هنگام عبور از چراغ قرمز، همچنان به هر دو طرف نگاه کنید تا ببینید آیا کسی چراغ را رد می کند یا خیر ؟ رانندگان بی احتیاطی هستند که چراغ قرمز را رد می کنند. به یاد داشته باشید حتی روشن بودن چراغ راهنما ممکن است تصادفی باشد .  بهتر است با احتیاط رانندگی کنید.

6. همیشه خودروی خود را در بهترین وضعیت نگه دارید

با معاینه فنی و سرویس خودروتان توسط یک تکنیسین با تجربه در منطقه خود ، همیشه به روز باشید. همچنین، با لاستیک‌ های قدیمی که هر لحظه ممکن است بترکند و باعث تصادف شوند، رانندگی نکنید.  هر گونه صداهای عجیب و غریبی را قبل از ورود به بزرگراه بررسی کنید.  از وسیله نقلیه خود به طور مستمر مراقبت کنید و برای اطمینان از عملکرد صحیح آن تمام تلاش خود را بکنید.

۷ نکته برای اجتناب از تصادفات رانندگی

7. یاد بگیرید مثل یک راننده ماشین مسابقه مانور دهید!

شاید تعجب آور باشد که کارشناسان خودرو اغلب به رانندگان توصیه می کنند که مهارت های رانندگی خود را با حضور در یک آموزشگاه رانندگی حرفه ای بهبود ببخشند.  یادگیری کنترل ماشین در شرایط حساس در کلاس های آموزش رانندگی می تواند جان شما را نجات دهد.

کلام آخر

این واقعیت تلخ را باید گفت که گاهی اوقات مهم نیست که چقدر محتاط هستید. حادثه هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتد.  با این حال، با رعایت این نکات مطمئناً می توانید احتمال بروز خسارات بیشتر را کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *